Elma Sirkesi Tarifi

Elma Sirkesi Tarifi

        Dünyanın en lezzetli Elma Sirkesi Tarifi, Türkiye’nin en iyi ve en nefis yemek tarifi sitesi NefisTabak.com’da. Hemen deneyin ve puan verin.

        Çürük meyveler sirkenin tadını bozar, fermente olmasını engeller,çürük kısımlarını dahil etmemeye özen gösterin, buna dikkat edelim.Sirke yapmak için ana yoksa sirkenin olmasında en iyi şeylerin başında doğal bal ve doğal pekmez geliyor. Evde sirke yapmak,bir kere başlayınca vazgeçilmeyen bir hobi gibi aslında. Sirke yapmanın mantığını anlayıp, bir kaç başarılı deneme de gerçekleştirince her mevsimde, elinize geçen her meyveyle yapabileceğiniz bu doğal sağlık iksirinin yapılışı aslında çok kolay. Bir kaç püf noktasını bilmek ve her fermente gıda gibi biraz sabırlı olmak sirke yapmanın altın kurallarından.

Elma sirkesinin kilo vermeye  etkisi alkali özellikleri ile yağ yakımını kolaylaştırdığı  ve mevcut glikozun karaciğer  tarafından kullanılmasını arttırdığı içindir. Elma sirkesi kan glikozunu azaltır. Akşam yatarken içilen 1 bardak doğal elma sirkeli su hem sabah idrarını alkali yapar hem de idrar yollarını temizler.”
Alıntı: Dr. Ayşegül Çoruhlu

Tarif Puanı

  • (0 /5)
  • 0 ratings

Yazar Hakkında