Japon Yemekleri

Japon yemeklerini sever misiniz?

Japon yemekleri hakkında komik olan onları severken aynı zamanda onlardan nefret etmektir. Arası yok. Eğer Japon yemeklerinden nefret ediyorsanız, ya Japon yemeklerini gerçekten tatmadınız, ya da yetecek miktarda yemek için kendinize şans vermediniz demektir. Bir lokmadan sonra Japon yemeklerini takdir etmeniz çok zordur. Ve bazen, çiğ gıda yiyor olduğunuz fikri aklınızdan çıkmaz, bu fikir Japon yemeklerinden henüz tatmadan nefret etmeniz için doğal bir sebeptir.

Japon Yemekleri

Japon Yemekleri

Kişisel olarak ben Japon yemeklerini seviyorum. Dünya’da ki hiçbir mutfak, Japon mutfağının eşsiz tadı ve sunumuna sahip değil. Kim çiğ bir yemeğin bu kadar lezzetli olacağını inanırdı ki? Japon yemeklerinin henüz zevkini keşfetmeyenler için Japon yemeklerinin başlıca özeliklerini sunmama izin verin.

Standart Japon yemekleri, her zaman bir kase beyaz pilav ve çorbanın yanında turşu, sebze, et ve balık içerir. Japon yemekleri üstün kaliteli yiyecek olarak sınıflandırılır ya da “okuza” yani pilav yanında, çorba ve yemek olarak adlandırılır. Okuza’nın yanında yenilen yemeklerden biri ichiju-issai geleneksel Japon kahvaltısına gösterilecek başlıca örneklerden biridir, miso çorbası, pilav, ızgara balık ve seçilecek bir sebzeyi içerir.

Japon Yemekleri

Japon Yemekleri

Normal Japon yemekleri genellikle çorba, pilav ve turşudan oluşan üç çeşit okazu içerir. Geleneksel olarak bu üç çeşit okazu, birbirinden farklı yöntemlerle pişirilir. Çiğ veya ızgara olarak servis edilirken, kaynatma, buğulama veya kızartma yöntemiyle pişirilebilir.

Sushi

Sushi

Japon yemeklerine ayrıcalıklı kılan diğer bir gıda deniz ürünleridir, deniz ürünleri en popüler ve tüketimde en geniş yelpazeye sahip Japon gıdasıdır. En popüler yemekler kabuklu deniz ürünleri, kalamar, ahtapot gibi bütün balık çeşitlerini içerir. Yengeç diğer bir favori lezzettir ve hatta balina, deniz yosunu da kullanılmaktadır. Japonlar ağır et yiyicileri olmamalarına rağmen, deniz ürünü yeme modasından dolayı aralarında vejetaryen bulmanız zor olacaktır. Sığır eti ve tavuk da Japonlar arasında popülerdir.

Habersiz Kalmayın!

Nefis tarifler ve yazılar için e-posta listemize kayıt olmayı unutmayın :)

Henüz yorum yok.

Bir cevap yazın