Disneyland'e Ne Zaman Gidilir?

Disneyland’e Ne Zaman Gidilir?

Bu yazımda size kısa ve öz bir şekilde Disneyland tatiline ne zaman gidilir sorusunun cevabını vermek istiyorum.

Turunuzu planlarken, bazı ziyaret günlerinin diğer günlerden daha mantıklı olduğunu unutmayın. Orada gittiğiniz güne bağlı olarak daha fazla aktiviteye ve eğlenceye katılabilirsiniz.

Örneğin salı, çarşamba ve perşembe günleri aktivitelere katılırken daha az efor sarf edersiniz çünkü bu günlerde kalabalık daha az olur. Fakat bu günlerin eğlencesi hafta sonu yapılan etkinliklerle kıyaslanamaz bile.

 

Disneyland'e Ne Zaman Gidilir?

Disneyland hafta sonları özel etkinlikler düzenler.

 

İçerideki bir çok özel şov hafta sonuna planlanmaktadır. Hafta sonunu tercih ettiğiniz takdirde sabahlara kadar eğlenebilirsiniz ama bunun için o kalabalığı göze almanız şart. Yani sizin için daha fazla eğlence önemli ise kesinlikle hafta sonunu tercih etmenizi öneririm.

Burada yine “ama” kelimesini kullanmak istiyorum. Ziyaretiniz eğer sezon dışı bir dönemdeyse yani tatil sezonu olan yaz mevsiminde değilse zaten hangi gün giderseniz gidin yaza göre daha az eğlenceye maruz kalacaksınız. Bu yüzden eğer ziyaretiniz tatil sezonunda değilse gereksiz kalabalık çekmemek adına bence direk hafta içini tercih edin ve kalabalıkla uğraşmayın.

 

Disneyland'e Ne Zaman Gidilir?

Disneyland tatiliniz işte bu kadar güzel geçebilir.

 

Bir tavsiye daha vermek gerekirse; Disneyland gün ortasına doğru ciddi biçimde kalabalıklaştığından turunuza sabahın erken saatlerinde başlayın derim.

İyi tatiller ve iyi eğlenceler dilerim. 🙂

Görseller: giphy

Habersiz Kalmayın!

Nefis tarifler ve yazılar için e-posta listemize kayıt olmayı unutmayın :)

Henüz yorum yok.

Bir yanıt yazın