Çok Yedikten Sonra Asla Yapmamanız Gereken 5 Şey!

Çok Yedikten Sonra Asla Yapmamanız Gereken 5 Şey!

Herkes fazladan bir dilim pasta yediğinde veya patates püresini biraz aşırıya kaçırdığında büyük pişmanlık duyar. Özellik diyet programı uygulamaya çalışanlar. Bizde size yediklerinizin hasarını onarmak için yaptığınız büyük hataların bir listesini hazırladık. Hemen ” Çok Yedikten Sonra Asla Yapmamanız Gereken 5 Şey! ” listemize göz atın.

1. Hata: TARTIYA ÇIKMAK VE KİLONUZA BAKMAK

tartıya-çıkmak

Gün içerisinde 1-2 kiloluk dalgalanmalar vücuttaki suyun değişimi yüzündendir. Yediğiniz tuzlu gıdalar vücutta su tutabilir. Bu yüzden aşırıya kaçtığınız yemekten 48 saat sonra tartılmayı deneyebilirsiniz. Yani o gün içinde tartılıp boşuna kendinizi üzmeyin. Siz o günü sağlıklı geçirmeye odaklanın.

2. Hata: KAHVALTIYI ATLAMAK

kahvaltıyı-atlamak

Akşam yemeğinde ne yerseniz yiyin sakın ertesi gün kahvaltı öğününü atlamayın. Geniş bir araştırma sağlıklı kahvaltı eden insanların her zaman daha sağlıklı ve normal kilolarda olduğunu göstermiştir. En azından küçük bir tost veya bir kase çilekli yulaf ezmesi yemeden güne başlamayın. Hatta birazcık fındık ezmesi ile güne daha enerjik başlayabilirsiniz. 🙂

[wp_ad_camp_1]

3. Hata: GÜNLÜK SPORU ABARTMAK

günlük-sporu-abartmak

Eğer her zamanki egzersiziniz 30 dakika ise ve zumba gibi etkinliklere kayıtlı değilseniz o gün sporu aşırıya kaçırmanız sakatlanmalara sebep olabilir. Spor salonun içinde ordan oraya gitmenize gerek yok. Tempolu düzgün bir yürüyüş sindirime yardımcı olur ve şişkinlik hissini azaltır.

4. Hata: UYKUDAN KISMAK

uykudan-kısmak

Yeni Columbia Üniversitesi’nin yatığı araştırmaya göre 8 saatten az veya çok uyku beyninizin pizza, kek, hamburger gibi besinleri daha çok istemesine sebep olduğunu kanıtladı. Performansınızı kaybetmemek için iyi bir gece geçirmeniz çok önemli.

5. Hata: “BİR DAHA ASLA ….. YEMEYECEĞİM” DEMEK

bir-daha-asla

İdeal veya sağlıklı beslenmenin en büyük düşmanlarından biri mutfağa vaatlerle girmektir. Karbonhidratlı ve kızarmış gıdalara küfür etmek size birkaç hafta yarar sağlar. Ancak araştırmalar düzgün kilo kaybı için kendinize bezen hoşgörülü davranmanız gerektiğini söylüyor. Kendinize vereceğiniz en büyük vaat bu yiyeceklerin aşırıya kaçmamasıdır. Hatta onların boşluklarını bazen meyve ile doldurabilirsiniz.

Fotoğraflar: Thinkstockphotos

Habersiz Kalmayın!

Nefis tarifler ve yazılar için e-posta listemize kayıt olmayı unutmayın :)

2 Responses to Çok Yedikten Sonra Asla Yapmamanız Gereken 5 Şey!

  1. Nurr 20 Şubat 2014 at 16:26 #

    ilginçmiş ama mantıklı

  2. naz 1 Mart 2014 at 16:19 #

    Dogru

Bir yanıt yazın